Arazi Tipi Solar Sistemler

araziler-ici-solar-sistemlerGeleceğin en önemli enerji kaynaklarından biri olan güneş enerji sistemi uygulamalarını artık büyük sahalarda uygulamalarını yapabilmekteyiz. Ön anlaşması sağlanmış olan müşterilerimiz ile yapılaması tasarlanan sahaların masa üzerinde ön hesaplama ve detay çizimleri ile işe başlanır. Ardından bölgeye giderek harita mühendislerimiz tarafından çizilen planlara ve zemin etütlerine göre saha profillerinin boyutları ve özellikleri belirlenir.Türk Mühendisliği

İlk önce belirlenen alanın zemin düzenleme işlemi ile başlanır. Düzeltilmiş olan zeminin ardından bölgenin koruma altına alınması için çit işlemi gerçekleştirilir ve giriş kapıları hazırlanır. Sahanın zemin etütlerine göre tasarlanıp üretilen galvanizli metal taşıyıcı sistemler yer çakma makinelerimiz tarafından sahaya ölçülendirilmiş şekilde kurulumu gerçekleştirir.

Saha üzerinde AC/DC kabloların işlenmeleri için uygun kablo kanalları açılır ve kablolar işlenerek üzerleri kapatılır. Kamera topraklama Orta gerilim dağıtım inverter paratoner ve besleme sistemleri de eklenerek güneş panellerinin montajına geçilir. Montajı yapılacak olan güneş panel sayısına göre alüminyum konstrüksiyonların boyutları hazırlanarak aparatlara takılır.

Güneş panellerinin oturacağı alüminyum sistem üzerine tutucu ve sabitleyiciler yerleştirilerek paneller yerlerine sabitlenir.

Genel bakış
Teknik karakteri
Işınımını en fazla alacak şekilde ve eğimde konumlandırılmalıdır. Panellerin sıcak olması istenen bir durum değildir çok sıcak ortamdaki paneller daha çok enerji üreteceği anlamına gelmemektedir. Sıcaklık ve nem oranı üretilen enerji miktarını engellemektedir. Gölgelendirme hesabı çok iyi hesaplanmalıdır aksi takdirde sistem verimi azalır ve yatırımın geri dönüş süresini oldukça etkiler.

Leave A Comment

Haberler